Qachon: 1-mart, yakshanba, soat 16:30 (GMT)
Arsenal so'nggi marta Chelseani bir mavsumda uch marta mag'lub etganida (2003-04) Premer-ligada g'alaba qozongan edi. Hozir esa Arsenal Manchester Siti bilan kurashda g'alaba qozonishga intilmoqda.
Arsenal so'nggi uch mavsumda ikkinchi o'rinni egallagan va hozirgi mavsumda ham chempionlik kurashida bosim ostida qolmoqda. Biroq, o'tgan hafta Tottenhemga qarshi 4:1 hisobida g'alaba qozonishdi.
Chelsea 2021-yildan beri Arsenalni mag'lub eta olmagan va yanvar-fevral oylarida Liga kubogi yarim finalida ikkala o'yinda ham mag'lub bo'lgan. Biroq, noyabr oyidagi liga o'yinida 10 kishi bilan durang o'ynashgan edi.
Arsenal murabbiyi Mikel Arteta: "Har bir o'yin boshqacha. Biz tayyormiz". Chelsea murabbiyi Liam Rosenior esa: "Bu klubda uzoq vaqt qolishni istayman" dedi.
Klublar birinchi marta 1907-yilda to'qnash kelishgan va jami 214 marta o'ynashgan. Arsenal 87 g'alaba, Chelsea 66 g'alaba qozongan, 61 o'yin durang bilan yakunlangan.

Когда: 1 марта, воскресенье, 16:30 (GMT)
Арсенал в последний раз обыгрывал Челси трижды в одном сезоне в 2003-04 году, когда также выиграл Премьер-лигу. Сейчас Арсенал стремится к победе, чтобы сохранить отрыв от Манчестер Сити.
Арсенал, занявший второе место в последние три сезона, испытывает давление в борьбе за титул. На прошлой неделе команда одержала уверенную победу над Тоттенхэмом со счётом 4:1.
Челси не побеждал Арсенал с 2021 года и проиграл в двух матчах полуфинала Кубка лиги в январе-феврале. Однако в ноябре сыграл вничью в матче лиги, несмотря на удаление.
Главный тренер Арсенала Микель Артета заявил: «Каждая игра уникальна. Мы готовы». Тренер Челси Лиам Розеньор отметил: «Я хочу остаться здесь надолго».
Клубы впервые встретились в 1907 году и с тех пор сыграли 214 матчей. Арсенал выиграл 87 раз, Челси – 66, 61 матч завершился вничью.