Uzhydromet 21-fevral kuni kutilayotgan yog‘ingarchilik tufayli O‘zbekistonning to‘qqiz viloyatidagi tog‘ etaklari va tog‘li hududlarda sel va tez toshqin xavfi haqida ogohlantirdi.
Agentlikning ma’lum qilishicha, kuchli yomg‘ir sezgir hududlarda, ayniqsa tog‘li joylarda joylashgan tumanlarda sel va suv to‘lqinlarini keltirib chiqarishi mumkin.
Xavf ostidagi viloyatlar va tumanlar:
Gidrometeorologiya xizmati tog‘ etaklari va tog‘li hududlarda yashovchi aholi, dam oluvchilar va tog‘ yo‘llari orqali sayohat qiluvchi haydovchilarni ehtiyot choralarini ko‘rishga chaqirdi.
Shuningdek, mamlakatning ba’zi qismlarida yomg‘ir suvlarining to‘planishi mumkinligi, bu esa turar-joy hududlari va infratuzilmaning mahalliy toshqiniga olib kelishi mumkinligi ta’kidlandi.
Rasmiylar ob-havoning beqaror davrlarida rasmiy yangilanishlarni kuzatish va xavfsizlik tavsiyalariga amal qilishni maslahat berdi.