O'zbekiston, Toshkent – Bugun, 25-fevral kuni soat 16:12 da Afg'oniston hududida 5,7 magnitudali zilzila sodir bo'ldi. Zilzila otqiri O'zbekistonning janubiy viloyatlariga yetib keldi.
Favqulodda vaziyatlar vazirligining Respublika seysmoprognoz monitoring markazi ma'lumotlariga ko'ra, seysmik faollik eng aniq Surxondaryo viloyatida sezildi, bu yerda silkinish kuchi 2 ballni tashkil etdi. Zilzila markazi Afg'onistonning Badaxshon viloyatida joylashgan bo'lib, Termizdan taxminan 343 km va Toshkentdan janubi-sharqda 485 km uzoqlikda edi.

Uzbekistan, Tashkent – Today, February 25, at 16:12 local time, a magnitude 5.7 earthquake occurred in Afghanistan. The tremors reached southern regions of Uzbekistan.
According to the Republican Center for Seismopredictive Monitoring of the Ministry of Emergency Situations, seismic activity was most distinctly felt in Surkhandarya Region, where the shaking intensity measured 2 points. The epicenter was located in Afghanistan's Badakhshan province, approximately 343 kilometers from Termez and 485 kilometers southeast of Tashkent.