O'zbekiston, Toshkent – AN Podrobno.uz. Mirzo Ulug'bek tumanida sodir bo'lgan jiddiy yo'l-transport hodisasida jabrlanib, kasalxonaga yotqizilgan DPS xodimi Xosilbek Eshnazarovni shifokorlar tirik qololmadilar. U olgan jarohatlar hayot bilan bog'lanmagan.
Eshnazarov 33 yoshda edi, uning uchta farzandi qoldi.
Hodisa 25-fevral kuni kechqurun sodir bo'ldi. BMW M4 avtomobilini boshqarayotgan 15 yoshli o'smir – Toshkentdagi xususiy maktablardan birining 10-sinf o'quvchisi. Haydovchilik guvohnomasi va kuchli sport avtomobilini boshqarish ko'nikmalariga ega bo'lmagan voyaga yetmagan shaxs, o'z vazifasini bajarayotgan inspektorga urdi. Ushbu fakt bo'yicha Jinoyat kodeksining 266-moddasi ("Yo'l harakati xavfsizligi qoidalari yoki transport vositalaridan foydalanish qoidalarini buzish") asosida tergov boshlangan. Tergov davom etmoqda.

Uzbekistan, Tashkent – AN Podrobno.uz. Doctors were unable to save the life of traffic police officer Khosilbek Eshnazarov, who was injured in a high-profile traffic accident in the Mirabad district of the capital. The injuries he sustained were fatal.
Eshnazarov was 33 years old and is survived by three children.
The incident occurred on the evening of February 25. The driver of the BMW M4 was a 15-year-old teenager—a 10th-grade student at a private school in Tashkent. Without a driver's license or experience handling a powerful sports car, the minor struck the inspector while he was performing his official duties. An investigation has been launched under Article 266 of the Criminal Code ("Violation of traffic safety rules or vehicle operation rules"). The investigation is ongoing.
The editorial board expresses deep condolences to the family, relatives, and colleagues of the deceased.