Prezident Shavkat Mirziyoyevning Surxondaryoga tashrifi chog‘ida uchrashgan maktab o‘quvchisi Feruza Jumagulova Termiz davlat universitetida grant asosida o‘qish huquqiga ega bo‘ldi. Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi ma’lumotiga ko‘ra, prezident 26-fevral kuni Jarqo‘rg‘on tumanidagi 66-maktabga tashrif buyurib, o‘quvchi-yoshlar bilan suhbatlashgan.
Uchrashuvda 10-sinf o‘quvchisi Feruza Jumagulova robototexnikaga qiziqishi va TerDU talabasi bo‘lish istagini bildirgan. Prezident tashabbusi bilan u 2027-2028 o‘quv yilidan boshlab Axborot tizimlari va texnologiyalari yo‘nalishida grant asosida o‘qishi belgilandi.

Школьница Феруза Джумагулова, встретившаяся с президентом Шавкатом Мирзиёевым во время его визита в Сурхандарьинскую область, получила право на обучение по гранту в Термезском государственном университете. По информации Министерства высшего образования, науки и инноваций, президент посетил школу №66 в Джаркурганском районе 26 февраля.
Во время встречи ученица 10-го класса Феруза Джумагулова рассказала о своём интересе к робототехнике и желании учиться в ТерГУ. По инициативе президента ей был предоставлен грант для поступления на направление «Информационные системы и технологии» с 2027-2028 учебного года.
27 февраля в присутствии представителей Администрации президента, министерств, ректора ТерГУ и школьного коллектива Ферузе был вручён сертификат.