Buxoro viloyatida huquqni muhofaza qiluvchi organlar Telegram kanali orqali jinsiy xizmatlar taklif qilgan va mijozlar bilan ayollar o‘rtasida vositachi bo‘lgan erkakni qo‘lga oldi.
Tergov ma’lumotlariga ko‘ra, gumonlanuvchi faqat e’lon joylashtirish bilan cheklanmagan. U shaxsan mijozlar bilan muzokaralar olib borgan, uchrashuvlarni tashkil qilgan va har bir bitimdan foiz olgan. Kanalda ayollar suratlari va narxlar ro‘yxati joylashtirilgan.
12-fevral kuni erkak Buxorodagi xususiy uyda ayollardan birini mijoz bilan uchrashishga tashkil qilgan. Xizmat narxi 400 ming so‘mni tashkil etgan, ulardan administrator 100 ming so‘m komissiya olishni rejalashtirgan. Biroq "mijoz" operativ tadbir ishtirokchisi bo‘lib chiqqan va gumonlanuvchi qo‘lga olingan.
Gumonlanuvchiga 131-moddaning 1-qismi ("Fohishabozlik yoki fohishaxona saqlash") bo‘yicha jinoiy ish qo‘zg‘atilgan. Tergov davom etmoqda.
Ilgari Toshkent shahrida Telegramda kattalar uchun yopiq guruh yaratgan ayol javobgarlikka tortilgan edi.

Правоохранительные органы Бухарской области задержали мужчину, который администрировал Telegram-канал с предложениями интимных услуг и выступал посредником между клиентами и женщинами.
По данным следствия, подозреваемый не ограничивался размещением объявлений. Он лично вел переговоры с клиентами, координировал встречи и получал процент от каждой сделки. В канале публиковались фотографии женщин и прайс-листы с расценками.
12 февраля мужчина организовал встречу одной из женщин с клиентом в частном доме в Бухаре. Стоимость услуг составила 400 тысяч сумов, из которых администратор планировал получить 100 тысяч сумов комиссии. Однако "клиент" оказался участником оперативного мероприятия, и подозреваемого задержали с поличным.
На фигуранта возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 131 ("Сводничество или содержание притонов"). Ведется следствие.
Ранее в Ташкенте к ответственности привлекли женщину, создавшую закрытую группу для взрослых в Telegram.