Centrum Air aviakompaniyasi unga 5 yil muddatga bepul parvoz sertifikatini berdi. Centrum Holidays turoperatori esa ota-onasiga Umra ziyorati uchun yo‘llanma sovg‘a qildi.
Ibodullayev qutqarish paytida qo‘lidan jarohat olgan, hozir oilasi bilan dam olmoqchi. U O‘zbekistonda ishlash imkoniyatini ko‘rib chiqishini aytdi.
U 7-qavatdan tushayotgan 7 yoshli bolani ushlab olgandi. Prezident Shavkat Mirziyoyev uni “Jasorat” medali bilan taqdirladi. Sankt Peterburg gubernatori va RT rahbari ham mukofotlar berdi.

Хайрулло Ибодуллаев, спасший ребёнка в Санкт-Петербурге 28 февраля, прибыл в Ташкент. Его встретили родственники, журналисты и общественность.
Авиакомпания Centrum Air предоставила ему сертификат на бесплатные перелёты на 5 лет. Туроператор Centrum Holidays подарил его родителям путёвку для совершения умры в Саудовской Аравии.
Ибодуллаев получил травму руки при спасении и сейчас планирует отдохнуть с семьёй. Он также отметил, что рассматривает возможность работы в Узбекистане.
Он поймал 7-летнего ребёнка, падавшего с 7-го этажа. Президент Шавкат Мирзиёев наградил его медалью «Жасорат». Губернатор Санкт-Петербурга и руководитель RT также вручили награды.