Jeffrijs o'z nutqida “Agar siz qattiq mehnat qilsangiz va qoidalarga rioya qilsangiz, o'rta sinf hayoti, qulay va arzon hayot kechirishingiz kerak” dedi. U yaxshi maoshli ish, uy-joy, sog'liqni saqlash, bolalar uchun ta'lim va munosib pensiyani arzon hayotning asosiy belgilari sifatida sanab o'tdi.
Demokratlar arzonlikni asosiy mavzuga aylantirgan bir paytda, ko'plab amerikaliklar kundalik ehtiyojlar narxining oshishidan qiynalmoqda. AQSh hukumati ma'lumotlariga ko'ra, oziq-ovqat narxlari 2019 yil boshidan beri 33 foizga oshgan. Uy-joy ham pandemiya davrida narxlarning keskin ko'tarilishi va yuqori foiz stavkalari tufayli arzon bo'lmay qolgan.
Jeffrijs, shuningdek, hukumat etikasi va korruptsiyaga qarshi kurashga e'tibor qaratdi. U narxlarni sun'iy oshirishga qarshi choralar ko'rish, prezident, vitse-prezident va kongress a'zolarining aktsiyalar savdosini taqiqlash, Jeffrey Epshteyn bilan bog'liq hujjatlarni oshkor qilish va “qaroqchilarni javobgarlikka tortish”ga va'da berdi.
Jeffrijs respublikachilarni va prezident Donald Trampni kundalik hayotni qimmatlashtirishda aybladi. U Trampning boyligi 2 milliard dollardan oshganini, uning o'g'illari esa yuzlab millionlar topganini ta'kidladi. Shuningdek, Tramp ma'muriyatini milliarder donorlarga soliq imtiyozlari berishda, Medicaidni qisqartirishda aybladi.
Demokratlar yetakchisi Eron urushini ham iqtisodiy mavzuga bog'ladi. U respublikachilar “Erondagi Trampning beparvo urushiga” pul sarflashga tayyor, ammo ichki hayotni arzonlashtirishga qodir emasligini aytdi. “Agar sizning hayotingizni arzonlashtirish haqida gap ketsa, pechenye qutisi bo'sh”, dedi Jeffrijs.

Лидер демократов в Палате представителей США Хаким Джеффрис на предвыборном митинге в Пенсильвании объявил о запуске повестки «Борьба за доступную Америку». За 100 дней до промежуточных выборов партия делает доступность центральным элементом своей кампании по возвращению контроля над Палатой.
«Когда вы усердно работаете и соблюдаете правила, вы должны иметь возможность вести жизнь среднего класса, комфортную, доступную жизнь», — заявил Джеффрис. Он перечислил хорошую работу, жильё, здравоохранение, образование для детей и достойную пенсию как составляющие доступной жизни.
Демократы делают ставку на доступность на фоне того, что многие американцы испытывают финансовое давление из-за роста цен на товары первой необходимости. По данным правительства США, цены на продукты выросли на 33% с начала 2019 года. Жильё также стало менее доступным из-за скачка цен во время пандемии и высоких процентных ставок.
Джеффрис также затронул вопросы этики и борьбы с коррупцией. Он пообещал бороться с завышением цен, запретить торговлю акциями для президента, вице-президента и членов Конгресса, опубликовать документы, связанные с Джеффри Эпштейном, и «привлечь мошенников к ответственности».
Джеффрис обвинил республиканцев и президента Дональда Трампа в удорожании жизни. Он отметил, что состояние Трампа выросло более чем на 2 миллиарда долларов, а его сыновья заработали сотни миллионов. Он также раскритиковал администрацию Трампа за налоговые льготы для миллиардеров-доноров за счёт сокращения Medicaid.
Джеффрис включил иранскую войну в свою экономическую риторику, заявив, что республиканцы готовы тратить деньги на «безрассудную войну Трампа в Иране», но не могут сделать жизнь доступной дома. «Когда речь идёт о том, чтобы сделать вашу жизнь доступнее, банка с печеньем пуста», — сказал он.
Джеффрис призвал избирателей «уволить» республиканцев в ноябре. Он пообещал, что в случае возвращения демократов в Палату представителей они снизят цены на продукты, бензин и жильё, сделают здравоохранение доступнее и защитят Medicare и Social Security.