Trinidaddagi Brian Lara stadionida bo‘lib o‘tgan birinchi Test o‘yinida West Indies jamoasi Pakistan ustidan 90 runlik g‘alabaga erishdi. Jayden Sealesning ajoyib boulovi (5-20) hal qiluvchi rol o‘ynadi.
West Indies birinchi inningda 29 runlik ustunlikka ega bo‘lgach, ikkinchi inningda 181 run to‘pladi va Pakistan oldiga 211 runlik nishon qo‘ydi. To‘rtinchi kunning o‘zida Pakistan jamoasi 120 runga yiqildi.
Pakistan sardori Babar Azam 58 run bilan yolg‘iz qoldi, so‘nggi o‘yinchilar bilan birga qisqa muddatli qarshilik ko‘rsatdi. West Indies g‘alabasi turistlar 71-9 holatiga tushgach, shubhasiz edi.
Pakistanning uchinchi raqamli o‘yinchisi Shan Masood birinchi inningda 109 run to‘plagan bo‘lsa-da, barmog‘i singan holda ikkinchi inningda sakkizinchi raqamda maydonga tushdi va atigi 3 run bilan Seales tomonidan ishdan chiqarildi.
West Indies sardori Roston Chase g‘alabani shu oyda vafot etgan afsonaviy Garri Sobersga bag‘ishladi. “Biz uni faxrlantirishni xohladik va o‘yin oldidan bu haqda suhbatlashdik. Umid qilamanki, u bizga tabassum bilan qarab turibdi”, dedi Chase.
Babar Pakistanning hamkorlikdagi o‘yinining yetishmasligi qimmatga tushganini aytdi. “Bugun zarba berish bo‘limida kerakli darajada emasdik. Ketma-ket vicketlarni yo‘qotdik va zarba berish muvaffaqiyatsizlikka uchradi. Bu ustida ishlayapmiz”, dedi u.

В первом тестовом матче на стадионе Брайана Лары в Тринидаде сборная Вест-Индии одержала победу над Пакистаном с разницей в 90 ранов. Ключевую роль сыграл Джейден Силс, оформивший свой четвертый пяти-викетный улов (5-20).
Получив преимущество в 29 ранов после первого иннинга, Вест-Индия набрала 181 ран во втором иннинге, установив для Пакистана цель в 211 ранов. На четвертый день игры Пакистан был разгромлен за 120 ранов чуть более чем за 40 оверов.
Капитан Пакистана Бабар Азам остался небитым на 58 ранов и вместе с номером 11 Мохаммадом Аббасом (23) оказал кратковременное сопротивление, но победа Вест-Индии стала формальностью после того, как туристы рухнули до 71-9.
Третий номер Пакистана Шан Масуд, сломавший палец во время первой подачи (109 ранов), вышел на восьмую позицию во втором иннинге. Он набрал три рана, прежде чем Силс вывел его из игры.
Капитан Вест-Индии Ростон Чейз посвятил победу великому игроку Вест-Индии Гарри Соберсу, скончавшемуся в этом месяце. «Мы хотели сделать его гордым и говорили об этом перед матчем. Надеюсь, он улыбается нам сверху», — сказал Чейз.
Бабар заявил, что отсутствие партнерских отношений в Пакистане оказалось дорогостоящим. «Сегодня как отбивающая единица мы не были на высоте. Мы теряли калитки подряд, и отбивание провалилось. Это то, над чем мы работаем», — сказал он.