Boliviyada harbiy yuk samolyoti qulab tushdi, natijada kamida 15 kishi halok bo'ldi. Samolyot Lockheed C-130 Hercules bo'lib, El-Alto aeroportiga (La-Pas yaqinida) yangi banknotalar olib kelgan. Qo'nishdan keyin samolyot uchish-qo'nish yo'lagidan chiqib, avtomagistralga chiqib ketdi va bir nechta avtomobilni shikastladi.
Baxtsiz hodisa joyida banknotalar tarqalib ketdi, bu esa odamlarning pul yig'ishga urinishiga sabab bo'ldi. Politsiya ko'z yoshlovchi gaz va o't o'chirish mashinalaridan suv o'tkazib, olomonni tarqatdi.
Markaziy bank raisi David Espinoza chiqib ketgan banknotalarning huquqiy kuchga ega emasligini, chunki ular hali muomalaga chiqarilmaganligini aytdi. U fuqarolarni pulni qaytarishga chaqirdi va uni o'zlashtirish jinoyat deb hisoblanadi, deb ogohlantirdi. Tashilayotgan mablag' miqdori oshkor etilmadi.

В Боливии разбился военно-транспортный самолет, перевозивший новые банкноты Центрального банка, в результате чего погибли не менее 15 человек. Самолет Lockheed C-130 Hercules прибыл в аэропорт Эль-Альто рядом с городом Ла-Пас. После посадки борт выкатился за пределы взлетно-посадочной полосы и оказался на автомобильном шоссе, повредив несколько автомобилей.
На месте происшествия часть банкнот оказалась разбросана, что вызвало скопление людей, пытавшихся собрать деньги. Полиция применила слезоточивый газ и воду из пожарных машин для разгона толпы.
Глава Центробанка Давид Эспиноса заявил, что выпавшие купюры не имеют юридической силы, поскольку еще не были введены в обращение. Он призвал граждан вернуть деньги и предупредил, что их присвоение будет расцениваться как преступление. Сумма перевозимых средств не раскрывается.