AQSh Kuvaytdagi harbiy obyektga Eron hujumi natijasida oltita amerikalik askarning halok bo'lganini tasdiqladi. Dastlab uch askar vafot etgani aytilgan, ammo jarohatlardan bir kishi vafot etgani va qoldiqlardan yana ikkita jasad topilgani sababli halok bo'lganlar soni ikki baravar oshdi.
Mudofaa vaziri Pete Hegseth Eronning javob zarbasi paytida uchirilgan raketa havo mudofaasidan o'tib, Kuvaytdagi AQSh bunkeriga tegganini ma'lum qildi. U "kuchli qurol" "mustahkamlangan taktik operatsiyalar markazi"ga tegganini aytdi, obyektning joylashuvi haqida batafsil ma'lumot bermadi.
Uchta AQSh harbiy amaldori CBS Newsga bergan intervyusida askarlar Kuvaytdagi vaqtincha ofis binosida bo'lganini va binoning etarli darajada mustahkamlanganligiga shubha bildirgan. Ularning so'zlariga ko'ra, ofis sifatida trailerdan foydalanilgan, uni himoya qilish uchun 12 fut (3,7 metr) po'latdan mustahkamlangan beton to'siqlar qo'llanilgan.
AQSh Kuvayt bilan uzoq muddatli mudofaa aloqalariga ega va Fors ko'rfazidagi bu davlatda 13 000 dan ortiq amerikalik askar joylashgan. Eron o'ziga qarshi hujumlarga javoban AQSh ittifoqchisi bo'lgan Fors ko'rfazi mamlakatlariga raketa zarbalari berdi. Bahrayn, BAA, Saudiya Arabistoni, Ummon va Qatar ham zarbalar olgan.
Alohida holda, Kuvaytda AQSh uchta qiruvchi samolyotning "o'z kuchlariga o'q ochish" hodisasi tufayli qulaganini tasdiqladi. Samolyotlardagi barcha uchuvchilar katapulta yordamida chiqib ketishga muvaffaq bo'lishdi va omon qolishdi. Eron davlat ommaviy axborot vositalari eronlik harbiylar samolyotlarni urib tushirganini da'vo qildi, ammo buning uchun dalil keltirmadi.

США подтвердили гибель шести американских солдат в результате иранского удара по военному объекту в Кувейте. Первоначально сообщалось о трёх погибших, но число жертв удвоилось после того, как один человек скончался от полученных ранений и в завалах были обнаружены ещё два тела.
Министр обороны США Пит Хегсет заявил, что американский бункер в Кувейте был поражён ракетой, запущенной во время ответного удара Ирана, которая преодолела системы ПВО. Он отметил, что "мощное оружие" поразило "укреплённый тактический операционный центр", не уточняя местоположение объекта.
Три американских военных чиновника, знакомые с деталями иранской атаки, сообщили CBS News, что военнослужащие находились во временном офисе в Кувейте. Они усомнились в достаточной укреплённости здания, указав, что в качестве офиса использовался трейлер, защищённый бетонными барьерами высотой 12 футов (3,7 м), усиленными сталью.
США имеют давние оборонные отношения с Кувейтом, и в этой стране Персидского залива размещено более 13 000 американских солдат. Иран в ответ на атаки против себя наносил ракетные удары по странам Персидского залива, союзным США. Удары также зафиксированы в Бахрейне, ОАЭ, Саудовской Аравии, Омане и Катаре.
Отдельно в Кувейте США подтвердили падение трёх истребителей в результате инцидента с "дружественным огнём". Все пилоты смогли катапультироваться и выжили. Иранские государственные СМИ заявили, что иранские военные сбили самолёты, не предоставив доказательств.