Asadbek Juma'ev, Uzbelas Performance avtoservis xodimi, yanvar oyida Toshkentda DPS talabiga bo'ysunmagan BMW haydovchisi sifatida tanilgan. U intervyuda: "Buning uchun kimdir 15 kun qamalishi mumkin, lekin biz kichik jarima bilan qutulib qoldik", deb aytdi, ko'plab aloqalari borligini ta'kidlab, o'z harakatidan faxrlanayotganini bildirdi. Bu intervyu jazoning muqarrarligiga shubha uyg'otdi. Keng rezonansdan so'ng, DPS voqeadan bir oy yarim o'tgach, BMWni jarima to'xtash joyiga olib borishga muvaffaq bo'ldi.
Juma'evning so'zlariga ko'ra, u 10 minimal ish haqi miqdorida (4 million 120 ming so'm) jarima to'lagan. U: "Biz buni YouTube uchun video yaratish maqsadida qildik", deb tan oldi. Intervyu tarqalgach, jamoat arboblari rasmiy organlarni tanqid qila boshladi.
25-fevral kuni Toshkentda BMW M4 haydovchisi, 16 yoshli o'quvchi, DPS xodimini urib yubordi. Juma'ev bu voqeaga aloqador emasligini aytdi, lekin gumon qilinayotgan o'smir bilan tanish ekanligini tasdiqladi. Poytaxt DPS ma'lumotlariga ko'ra, haydovchilik guvohnomasiz avtomobil haydash holatlari ko'paymoqda.

Асадбек Джумаев, сотрудник автосервиса Uzbelas Performance, участвовавший в инциденте в Ташкенте в январе, когда два BMW не подчинились требованию ДПС об остановке, заявил в интервью, что гордится своим поступком. Он отметил: «Кто-то за это может получить 15 суток, а мы отделались мелким штрафом», намекнув на наличие связей. Это вызвало сомнения в неотвратимости наказания. После широкого резонанса ДПС смогла водворить автомобиль на штрафстоянку лишь спустя полтора месяца.
По словам Джумаева, он заплатил штраф в размере 10 минимальных зарплат (4,12 млн сумов). Он признал, что нарушение было совершено для создания видео на YouTube. После распространения интервью общественные активисты раскритиковали власти.
25 февраля в Ташкенте автомобиль BMW M4, управляемый 16-летним школьником без прав, сбил инспектора ДПС. Джумаев заявил, что не имеет отношения к этому инциденту, но подтвердил знакомство с подозреваемым. По данным столичного УБДД, участились случаи управления автомобилями без прав.