Asadbek Juma'ev, Uzbelas Performance avtoservis xodimi, yanvar oyida Toshkentda DPS talabiga bo'ysunmagan BMW haydovchisi sifatida tanilgan. U intervyuda: "Buning uchun kimdir 15 kun qamalishi mumkin, lekin biz kichik jarima bilan qutulib qoldik", deb aytdi, ko'plab aloqalari borligini ta'kidlab, o'z harakatidan faxrlanayotganini bildirdi. Bu intervyu jazoning muqarrarligiga shubha uyg'otdi. Keng rezonansdan so'ng, DPS voqeadan bir oy yarim o'tgach, BMWni jarima to'xtash joyiga olib borishga muvaffaq bo'ldi.
Juma'evning so'zlariga ko'ra, u 10 minimal ish haqi miqdorida (4 million 120 ming so'm) jarima to'lagan. U: "Biz buni YouTube uchun video yaratish maqsadida qildik", deb tan oldi. Intervyu tarqalgach, jamoat arboblari rasmiy organlarni tanqid qila boshladi.
25-fevral kuni Toshkentda BMW M4 haydovchisi, 16 yoshli o'quvchi, DPS xodimini urib yubordi. Juma'ev bu voqeaga aloqador emasligini aytdi, lekin gumon qilinayotgan o'smir bilan tanish ekanligini tasdiqladi. Poytaxt DPS ma'lumotlariga ko'ra, haydovchilik guvohnomasiz avtomobil haydash holatlari ko'paymoqda.

Asadbek Jumayev, an employee of Uzbelas Performance car service, was involved in an incident in Tashkent in January where two BMWs ignored police orders to stop. In an interview, he stated he is proud of his actions, saying, "Someone could get 15 days for this, but we got off with a minor fine," hinting at having connections. This raised doubts about the inevitability of punishment. After public outcry, traffic police impounded the BMW one and a half months later.
Jumayev claimed he paid a fine of 10 minimum wages (4.12 million soums). He admitted the violation was done to create a YouTube video. Following the interview's spread, activists criticized authorities for lack of accountability.
On February 25, in Tashkent, a BMW M4 driven by a 16-year-old without a license hit a traffic police officer. Jumayev denied involvement but confirmed acquaintance with the suspect. According to capital traffic police, cases of driving without licenses have increased.