O'zbekiston ichki ishlar organlari hisobotiga ko'ra, 2024 yilning birinchi oylarida mamlakat bo'ylab 8 ta narkotik moddalar ishlab chiqarish laboratoriyalari fosh qilindi va yo'q qilindi. Operatsiyalar davomida 140 kilogrammdan ortiq turli narkotik moddalar, shu jumladan metamfetamin va gashish, musodara qilindi. Bu choralar narkotik savdosiga qarshi kurash doirasida amalga oshirildi.
Hukumat narkotik muammosiga qarshi kurashni kuchaytirishni davom ettirmoqda, bu esa so'nggi yillarda ko'plab muvaffaqiyatli operatsiyalarga olib keldi. Rasmiylar fuqarolarni narkotik moddalar xavfi haqida ogohlantirish va profilaktika tadbirlarini o'tkazishni rejalashtirmoqda.

По данным органов внутренних дел Узбекистана, в первые месяцы 2024 года на территории страны были выявлены и ликвидированы 8 лабораторий по производству наркотических веществ. В ходе операций изъято более 140 килограммов различных наркотиков, включая метамфетамин и гашиш. Эти меры были предприняты в рамках борьбы с наркоторговлей.
Правительство продолжает усиливать борьбу с наркопроблемой, что привело к многочисленным успешным операциям в последние годы. Официальные лица планируют проводить информационные кампании для предупреждения граждан о рисках наркотиков и профилактические мероприятия.