Bondining so‘zlariga ko‘ra, bu e‘lon Epsteyn ishiga oid hujjatlarning ochiq e‘lon qilinishi uchun belgilangan 2025-yil 19-dekabr chegarasiga to‘liq rioya qilishni anglatadi. E‘lon qilingan ro‘yxatda sobiq va hozirgi siyosatchilar, shuningdek, shou-biznes va texnologiya sohasidagi vakillar mavjud. Ulardan Bill Klinton, Xillari Klinton, Barak Obama, Mishel Obama, Kamala Xarris, Jo Bayden, Shahzoda Garri, Bill Geyts, Vudi Allen, Mark Tsukerberg va Beyonse kabi nomlar bor.
Ilgari Bondi birinchi qism ochiq materiallarni e‘lon qilgan edi. O‘sha paytda Epsteynning xususiy samolyoti bord jurnallari nusxalari, uning manzillar kitobi, dalillar ro‘yxati va shuningdek, "massajchilar ro‘yxati" deb atalgan hujjatlar chop etilgan. Hujjatda 254 ta ism bo‘lgan, ammo ular taxmin qilinayotgan qurbonlarning maxfiyligini himoya qilish uchun qora belgilar bilan to‘liq yashirilgan edi.
Bundan tashqari, Bondi Federal tergov byurosi (FBI) ish bo‘yicha minglab sahifalik materiallarni saqlab turishini aytdi. Idora direktori yuborilgan xatda u to‘liq arxiv o‘rniga atigi 200 sahifaga yaqin hujjat olganini ta‘kidladi.

Генеральный прокурор США Пэм Бонди опубликовала список из 300 известных лиц, упомянутых в материалах дела финансиста Джеффри Эпштейна, обвинённого в торговле несовершеннолетними с целью их сексуальной эксплуатации. Соответствующее письмо было направлено лидерам Конгресса США, сообщает газета The New York Post.
По словам Бонди, публикация означает полное соблюдение крайнего срока — 19 декабря 2025 года — установленного для публичного раскрытия документов, связанных с делом Эпштейна. В опубликованном перечне фигурируют бывшие и действующие политики, а также представители шоу-бизнеса и технологической индустрии. Среди них — Билл Клинтон, Хиллари Клинтон, Барак Обама, Мишель Обама, Камала Харрис, Джо Байден, Принц Гарри, Билл Гейтс, Вуди Аллен, Марк Цукерберг и Бейонсе.
Ранее Бонди обнародовала первую часть рассекреченных материалов. Тогда были опубликованы копии бортовых журналов частного самолёта Эпштейна, его адресная книга, перечень улик и так называемый «список массажисток». В документе значились 254 имени, однако они были полностью скрыты черными пометками для защиты конфиденциальности предполагаемых жертв.
Кроме того, Бонди заявила, что Федеральное бюро расследований (ФБР) продолжает удерживать тысячи страниц материалов по делу. В письме директору ведомства она указала, что получила лишь около 200 страниц документов вместо полного архива.