Jahon chempionatining I va J guruhlarida Fransiya va Norvegiya muddatidan oldin pley-off bosqichiga yo‘l oldi. Jazoir esa Iordaniya ustidan irodali g‘alabaga erishdi.
I guruhda Fransiya Iroqni 3:0 hisobida mag‘lub etdi. Kilian Mbappe dubl qayd etib, milliy terma jamoadagi 100-uchrashuvini o‘tkazdi. Yana bir golni Usman Dembele urdi. Filadelfiyadagi uchrashuv momaqaldiroq tufayli ikki soatdan ko‘proq to‘xtatildi, ammo tanaffusdan so‘ng fransuzlar ishonchli g‘alabaga erishdi.
Shu guruhda Norvegiya Senegalni 3:2 hisobida yengdi. Erling Xoland ikki gol urib, jamoasining pley-offga chiqishiga yordam berdi. Ikki turdan so‘ng Fransiya va Norvegiya 6 ochkodan to‘plagan holda, so‘nggi turda guruh birinchi o‘rni uchun kurashadi.
J guruhida Jazoir Iordaniyani 2:1 hisobida mag‘lub etdi. Iordaniyaliklar birinchi bo‘limda Nizar al-Rashdan goli bilan hisobni ochdi, ammo ikkinchi bo‘limda Jazoir o‘yinni o‘zgartirib, Nadir Benbuali va Amin Guiri gollari bilan g‘alaba qozondi.
Bu g‘alaba Jazoirga guruhdan chiqish imkoniyatini saqlab qoldi. So‘nggi turda jamoa Avstriya bilan o‘ynaydi, Iordaniya esa avvaldan 6 ochko to‘plab, pley-offga chiqqan Argentina bilan to‘qnash keladi.

В группах I и J чемпионата мира Франция и Норвегия досрочно обеспечили себе выход в плей-офф, а Алжир одержал волевую победу над Иорданией.
В группе I Франция обыграла Ирак со счетом 3:0. Дубль оформил Килиан Мбаппе, для которого этот матч стал 100-м за национальную сборную. Еще один мяч забил Усман Дембеле. Встреча в Филадельфии прерывалась более чем на два часа из-за грозы, но после паузы французы довели игру до уверенной победы.
Норвегия в этой же группе победила Сенегал — 3:2. Два мяча забил Эрлинг Холанд, который помог своей команде досрочно выйти в плей-офф. После двух туров у Франции и Норвегии по 6 очков, а в последнем туре они разыграют первое место в группе.
В группе J Алжир обыграл Иорданию со счетом 2:1. Иорданцы открыли счет в первом тайме после гола Низара аль-Рашдана, но после перерыва Алжир перевернул игру: отличились Надир Бенбуали и Амин Гуири.
Эта победа сохранила Алжиру шансы на выход из группы. В заключительном туре команда сыграет с Австрией, а Иордания встретится с Аргентиной, которая ранее уже набрала 6 очков и вышла в плей-офф.