23 yoshli futbolchi yoz davomida Premer-liga klubiga o'tishi haqida mish-mishlar tarqalgandi va "qizillar" dushanba kuni tibbiy ko'rikdan muvaffaqiyatli o'tganini tasdiqladi.
Ma'lum bo'lishicha, Barkola besh yillik shartnoma imzolagan va transfer summasi taxminan 120 million funt sterlingni (162 million dollar) tashkil etadi.
"Liverpool" safida o'ynash men uchun katta sharaf. Men juda baxtliman", dedi fransiyalik futbolchi klub rasmiy saytida.
"Bu juda uzoq davom etdi, lekin bugun men "Liverpool"da o'ynash imkoniyatiga ega bo'lganimdan juda xursandman va men faqat maydonga tushib, o'ynashni xohlayman.
"Men katta maqsadlarga erishmoqchiman. Eng avvalo, Premer-ligada g'olib chiqish – bu mening hayotimdagi eng katta orzularimdan biri.
"Buning uchun uzoq muddat shu jamoada qolish kerak – shuning uchun men uzoq muddatli shartnoma imzoladim – va umid qilamanki, buni uddalay olaman."
Barkola 2026-yilgi FIFA Jahon chempionatida yarim finalda Ispaniyaga mag'lub bo'lgan Fransiya terma jamoasi tarkibida edi.
U faoliyatini tug'ilgan shahri klubi "Olimpik Lion"da boshlagan, 2023-yilda "PSJ"ga o'tgan va ketma-ket chempionat va Chempionlar ligasida g'alaba qozongan.
Biroq, "PSJ"da Desire Due o'yinining yuksalishi Barkolaning asosiy tarkibdagi o'rnini yo'qotishiga olib keldi va bu boshqa yirik Yevropa klubiga o'tish haqida mish-mishlarni keltirib chiqardi.
"Liverpool" Misr terma jamoasi hujumchisi Muhammad Salohning yozgi transfer oynasida Turkiyaning "Trabzonspor" klubiga o'tishi ortidan hujumda yangi kuchlarni qidirmoqda.
Barkola Fransiya terma jamoasi safida 28 o'yinda 6 ta gol urgan, jumladan, Jahon chempionatining uchinchi o'rin uchun o'yinda Angliyaga qarshi gol urgan.

«Ливерпуль» официально объявил о подписании контракта с французским нападающим Брэдли Барколой из «Пари Сен-Жермен».
23-летний игрок связывался с переходом в клуб Премьер-лиги на протяжении всего лета, и «красные» подтвердили, что в понедельник вингер успешно прошел медицинское обследование перед завершением сделки.
По имеющимся данным, Баркола подписал пятилетний контракт, а стоимость сделки составила около 120 миллионов фунтов стерлингов (162 миллиона долларов).
«Для меня большая честь играть за „Ливерпуль“. Я очень счастлив», — заявил француз на официальном сайте «Ливерпуля».
«Это заняло много времени, но сегодня я действительно рад, что могу играть за „Ливерпуль“, и все, чего я хочу, — это выйти на поле и играть».
«Я надеюсь добиться больших успехов. Прежде всего, выиграть Премьер-лигу — это одна из самых больших мечтаний в моей жизни».
«Для этого нужно остаться в этой команде на долгий срок — именно поэтому я подписал долгосрочный контракт, — и я надеюсь, что смогу это сделать».
Баркола был в составе сборной Франции, которая уступила будущим победителям — Испании — в полуфинале чемпионата мира по футболу 2026 года.
Начав карьеру в родном клубе «Олимпик Лион», Баркола перешел в «ПСЖ» в 2023 году и был важной частью команды, выигравшей подряд чемпионат и Кубок чемпионов.
Однако взлет Дезире Дуэ в стане парижан привел к тому, что Баркола потерял место в основном составе, что породило слухи о возможном переходе в другой топ-клуб Европы.
Сам «Ливерпуль» искал усиление в атаке после ухода египетского нападающего Мохамеда Салаха, который в летнее трансферное окно перешел в турецкий «Трабзонспор».
Баркола забил шесть голов в 28 матчах за сборную Франции, включая гол в матче за третье место против Англии на чемпионате мира.