G‘azo sektoridagi sog‘liqni saqlash idoralari ma’lumotlariga ko‘ra, Isroilning qamaldagi G‘azo sektoriga uyushtirgan hujumlari oqibatida kamida to‘rt kishi halok bo‘lgan va bir necha kishi yaralangan.
Shimoliy G‘azoning G‘azo shahri g‘arbidagi al-Kateeba tumanida ertalab Isroil uchuvchisiz samolyotlari tomonidan amalga oshirilgan hujumda kamida uch kishi, jumladan ikki bola halok bo‘ldi va sakkiz kishi yaralandi. Bu haqda al-Shifa kasalxonasidagi tibbiy manba Al Jazeera telekanaliga ma’lum qildi.
Ijtimoiy tarmoqlarda hujumdan ko‘tarilgan tutun va ketma-ket portlashlar ovozi aks etgan tasvirlar tarqaldi. G‘azo shahridan xabar bergan Al Jazeera muxbiri Xoni Mahmudning so‘zlariga ko‘ra, hujum vaqtida hududda kamida 13 ta uchuvchisiz samolyot bo‘lgan.
“35 daqiqa davomida uchuvchisiz samolyotlar ishtirokidagi hujumlar to‘xtamadi, ulardan uchtasi xavfli darajada past balandlikda harakatlanardi”, — dedi Mahmud. “Joydagi xavfsizlik xodimlari maxsus kuchlar guruhi bilan to‘g‘ridan-to‘g‘ri otishma sodir bo‘lganini kuzatgan. Ammo havodan qoplash juda kuchli edi. Vaziyat juda tartibsiz edi.”
G‘azo markazidagi Dayr al-Balah shahrida amalga oshirilgan alohida hujumda kamida bir kishi halok bo‘ldi. Bu haqda Al-Aqsa Shuhadolari kasalxonasi bayonotida ma’lum qildi, ammo batafsil ma’lumot bermadi.
Isroil harbiylari G‘azoda bir nechta nishonlarga zarba berganini, ular o‘z kuchlariga tahdidlarni bartaraf etishga qaratilganini da’vo qilmoqda. Isroilning 12-kanal telekanali G‘azo bo‘ylab portlashlar eshitilganini xabar qildi, Falastin Quds axborot agentligi esa hujumlarda raketalar va kvadrokopterlar ishlatilganini ma’lum qildi.
2025-yil oktabrida kuchga kirgan “sulh”dan beri Isroil G‘azoda kamida 1320 falastinlikni o‘ldirgan va 4300 dan ortiq kishini yaralagan.

По данным органов здравоохранения, в результате израильских атак на осажденный сектор Газа погибли по меньшей мере четыре человека и несколько получили ранения.
В результате атаки израильского беспилотника в районе аль-Катиба к западу от города Газа на севере анклава утром во вторник погибли по меньшей мере три человека, включая двух детей, и восемь получили ранения. Об этом сообщил медицинский источник в больнице аш-Шифа телеканалу Al Jazeera.
В сети появились кадры, на которых виден дым и слышны звуки последовательных взрывов. Корреспондент Al Jazeera Хани Махмуд сообщил из города Газа, что во время атаки в районе находилось не менее 13 беспилотников.
«В течение 35 минут не прекращались атаки с участием беспилотников, три из которых зависали на опасно низкой высоте», — сказал Махмуд. «Наземные силы безопасности заявили, что заметили группу спецназа, вступившую в прямую перестрелку. Но воздушное прикрытие было настолько интенсивным. Ситуация была очень хаотичной».
В центральной части Газы отдельная израильская атака в Дейр-эль-Балахе убила по меньшей мере одного человека, сообщила больница мучеников Аль-Аксы, не предоставив дополнительных подробностей.
Израильские военные заявили, что нанесли удары по нескольким целям в Газе, утверждая, что удары были направлены на устранение угроз своим силам. Израильский телеканал Channel 12 сообщил о взрывах по всему сектору, а палестинское агентство Quds сообщило, что в атаках использовались ракеты и квадрокоптеры.
С момента вступления в силу так называемого «прекращения огня» в октябре 2025 года Израиль убил не менее 1320 палестинцев и ранил более 4300.