AQShning Ar-Riyoddagi elchixonasida portlash va yong'in sodir bo'ldi. Bu haqda Reuters agentligi xabar berdi.
N12 telekanali ma'lumotlariga ko'ra, yuqori martabali amerikalik amaldorga tayanib, Saudiya Arabistonidagi AQSh diplomatik vakolatxonasi, ehtimol, dron yordamida hujumga uchragan.
Keyinchalik Mudofaa vazirligi X ijtimoiy tarmog'ida dastlabki ma'lumotlarga ko'ra, elchixona ikkita dron bilan hujumga uchragani va undan keyin kichik yong'in chiqqani haqida ma'lumot berdi. Vazirlik zarar jiddiy emasligini ta'kidladi. So'ngra jami sakkizta dron urib tushirilgani aniqlandi.
Fox News muxbiri Jennifer Griffin rasmiy vakilga tayanib, Eron dronlari hujumi paytida elchixona binosida hech kim bo'lmaganligi va jabrlanuvchilar yo'qligini aytdi.
AQSh elchixonasi Jidda, Ar-Riyod va Dahranda bo'lgan amerikalik fuqarolarni darhol o'z joylarida boshpana topishga va mintaqadagi harbiy ob'ektlarga sayohat qilishdan saqlanishga chaqirdi.

An explosion and fire occurred at the U.S. Embassy in Riyadh, according to Reuters.
N12 television reported, citing a senior U.S. official, that the U.S. diplomatic mission in Saudi Arabia was attacked, likely using a drone.
Later, the Ministry of Defense stated on social media X that preliminary information indicates the embassy was attacked by two drones, resulting in a small fire. The ministry noted the damage was minor and clarified that a total of eight unmanned aerial vehicles were shot down.
Fox News correspondent Jennifer Griffin, citing an official spokesperson, said no one was in the embassy building during the Iranian drone attack and there were no casualties.
The U.S. Embassy urged American citizens in Jeddah, Riyadh, and Dhahran to immediately shelter in place and avoid travel to military facilities in the region.