️ Mashhur pop yulduzi Britney Spears Kaliforniya shtatida giyohvandlik moddalari taʼsirida haydashda gumon qilinib qamoqqa olingani haqida CBS News xabar berdi. Kaliforniya avtomobil yoʻllari patruli uni chorshanba kuni soat 21:30 da (mahalliy vaqt) qoʻlga olgan. Spears keyinchalik ertalab soatlarida ozod qilingan va uning Ventura okrugi Oliy sudida 4-may kuni sud jarayoni boʻlishi kutilmoqda.
️ Ventura okrugi sherif idorasi Spearsning qamoqqa olinish sababini tasdiqladi. Spearsning vakili BBC Newsga bergan bayonotida: "Bu baxtsiz hodisa boʻlib, hech qanday bahona qabul qilinmaydi. Britney toʻgʻri qadamlar tashlab, qonunga rioya qiladi va umid qilamizki, bu uning hayotida uzoq vaqtdan beri kerak boʻlgan oʻzgarishning birinchi bosqichi boʻladi. Ushbu qiyin vaqtda u kerakli yordam va qoʻllab-quvvatlashni olishiga umid qilamiz."
️ Vakil shuningdek qoʻshimcha qildi: "Uning oʻgʻillari uning bilan vaqt oʻtkazishadi. Yaʼqinlari uning farovonligi uchun muvaffaqiyatga erishishga yordam beradigan uzoq vaqtdan beri kerak boʻlgan rejani ishlab chiqishadi." Spearsning Instagram akkaunti uning qamoqqa olinishi haqidagi xabarlar tarqalgach, oʻchirilganiga oʻxshaydi.
️ Spears "Toxic", "Everytime", "Gimme More", "Womanizer", "Stronger" va "Baby One More Time" kabi mashhur qoʻshiqlari bilan musiqa tarixidagi eng muvaffaqiyatli pop yulduzlaridan biri hisoblanadi. U 2024-yil yanvar oyida "hech qachon musiqa sanoatiga qaytmasligini" aytgan edi. Uning soʻnggi qoʻshigʻi 2022-yilda Elton John bilan duet sifatida chiqarilgan.
️ Biroq, Spears oʻtgan yilgi oʻchirilgan ijtimoiy tarmoq postida AQShda yana chiqish qilmasligini, ammo yaqin kelajakda Buyuk Britaniya va Avstraliyada jonli ijro etishni umid qilishini bildirgan edi. 2021-yilgacha 13 yil davomida u konservatorship (qonuniy vasiylik) ostida boʻlib, uning moliyaviy va shaxsiy hayoti otasi tomonidan nazorat qilingan.
️ Spears 2023-yilda "The Woman in Me" nomli xotiralar kitobini nashr etdi, unda u oʻz karerasini aks ettirdi va konservatorship ostida yashashdagi qiyinchiliklarni batafsil bayon qildi. Uning sobiq turmush oʻrtogʻi Kevin Federline oʻzining "You Thought You Knew" nomli xotiralar kitobini 2025-yil oxirida chiqardi.

️ Поп-звезда Бритни Спирс была арестована в Калифорнии по подозрению в вождении в состоянии опьянения, сообщает CBS News. Патруль Калифорнийского шоссе задержал её в среду около 21:30 по местному времени. Спирс была освобождена в ранние часы четверга, и её слушание назначено в Высшем суде округа Вентура на 4 мая.
️ Офис шерифа округа Вентура подтвердил причину ареста певицы. Представитель Спирс заявил BBC News: «Это был неудачный инцидент, который совершенно недопустим. Бритни собирается предпринять правильные шаги и соблюдать закон, и, надеемся, это может стать первым шагом к давно назревшим изменениям, которые необходимы в жизни Бритни. Надеемся, она сможет получить необходимую помощь и поддержку в это трудное время».
️ Представитель добавил: «Её сыновья будут проводить с ней время. Её близкие разработают давно назревший план для её успеха и благополучия». Аккаунт Спирс в Instagram, по-видимому, был удалён в четверг после новостей об её аресте.
️ Спирс является одной из самых успешных поп-звезд в истории музыки с хитами, такими как «Toxic», «Everytime», «Gimme More», «Womanizer», «Stronger» и «Baby One More Time». В январе 2024 года она заявила, что «никогда не вернётся в музыкальную индустрию». Её последняя песня была выпущена в дуэте с Элтоном Джоном в 2022 году.
️ Однако в удалённом посте в социальных сетях в начале этого года Спирс указала, что, хотя она не будет выступать в США снова, она надеется дать живые концерты в Великобритании и Австралии в ближайшем будущем. До 2021 года в течение 13 лет Спирс находилась под опекунством — юридической опекой, при которой её финансы и личная жизнь контролировались её отцом.
️ Певица опубликовала свои мемуары в 2023 году под названием «The Woman in Me», в которых она размышляла о своей карьере и подробно описала свои трудности жизни под опекунством. Её бывший муж Кевин Федерин выпустил свои собственные мемуары «You Thought You Knew» в конце 2025 года.