Jenevada Rossiya, Ukraina va AQSh delegatsiyalari ishtirokidagi yana bir uch tomonlama muzokaralar bosqichi yakunlandi. Bu haqda jurnalistlarga Rossiya delegatsiyasi rahbari, Rossiya Prezidentining yordamchisi Vladimir Medinskiy ma'lum qildi.
Foto: RIA Novosti
Uning so'zlariga ko'ra, muzokaralar ikki kun davom etdi va turli formatlarda o'tkazildi.
"Ular og'ir, lekin ishbilarmon bo'ldi", — deb ta'kidladi Medinskiy va shuni qo'shdiki, oldingi kundagi muhokamalar ayniqsa uzoq davom etdi, yakunlangan kuni esa tomonlar yana taxminan ikki soat maslahatlashdi.
U shuningdek, yangi muzokaralar bosqichi yaqin vaqt ichida bo'lishi mumkinligini aytdi. Shu bilan birga, "Interfax" agentligi manbasi esa kelgusi uchrashuvning aniq vaqtlari hali belgilanmaganligini bildirdi.

В Женеве завершился очередной раунд трехсторонних переговоров с участием делегаций России, Украины и США. Об этом журналистам сообщил глава российской делегации, помощник президента РФ Владимир Мединский.
По его словам, переговоры продолжались два дня и проходили в разных форматах.
«Они были тяжелыми, но деловыми», — отметил Мединский, добавив, что обсуждения накануне длились особенно долго, а в день завершения стороны провели еще около двух часов консультаций.
Он также сообщил, что новый раунд переговоров может состояться в ближайшее время. В то же время источник агентства «Интерфакс» заявил, что точные сроки следующей встречи пока не определены.
Информацию о завершении переговоров подтвердила пресс-секретарь главы украинской делегации Рустема Умерова Диана Давитян.