Qayerda: Kamp Nou, Barselona, Ispaniya
G'alaba Barselonani ikkinchi o'rindagi Real Madriddan vaqtincha 4 ochko oldinga olib chiqadi. Madrid dushanba kuni Getafe bilan o'ynaydi.
Barselona bu oy boshida Atletiko Madridga 4:0 hisobida yutqazib, keyin Gironaga 2:1 hisobida mag'lub bo'ldi, bu Madridga vaqtincha birinchi o'rinni egallash imkonini berdi. Biroq, ular o'tgan hafta Levanteni 3:0 hisobida mag'lub etib, holatni barqarorlashtirdi.
Uchinchi o'rindagi Vilyareal Barselonadan 10 ochko ortda qolgan. Agar ular Kamp Nouda g'alaba qozonsa, chempionlik kurashiga qaytish imkoniyati paydo bo'ladi.
Mehmonlar so'nggi o'yinda Valensiyani 2:1 hisobida mag'lub etib, yuqori ishonch bilan kelishmoqda. Vilyareal so'nggi ikkala safar uchrashuvida Barselonani mag'lub etgan.
Barselonada hujumchilar Robert Levandovskiy va Ferran Torresning formasi haqida tashvishlar mavjud. Levandovskiy (37 yosh) mavsumda pasayish va jarohatlar bilan kurashmoqda, Torres (25 yosh) esa so'nggi 15 o'yinda atigi 3 gol urdi.
Barselona murabbiyi Xansi Flick o'yin oldidan dam olish vaqtidan foydalanganini aytdi. Vilyareal himoyachisi Santiago Mourino esa jamoasining Barselonaning yuqori chizig'idan foydalanish niyatida ekanligini bildirdi.
Barselona va Vilyareal o'rtasida 57 ta o'yin bo'lib o'tgan: Barselona 35 marta g'alaba qozongan, Vilyareal 12 marta, 10 o'yin durang bilan yakunlangan.

Где: Камп Ноу, Барселона, Испания
Победа временно выведет Барселону на 4 очка впереди занимающего второе место Реала Мадрид, который сыграет с Хетафе в понедельник.
Барселона в начале месяца проиграла Атлетико Мадрид со счётом 4:0 и Жироне 2:1, позволив Мадриду ненадолго возглавить таблицу. Однако команда восстановилась, обыграв Леванте 3:0 на прошлой неделе.
Вильярреал, занимающий третье место, отстаёт от Барселоны на 10 очков. Неожиданная победа на Камп Ноу может возродить их надежды на чемпионство.
Гости подходят к матчу с уверенностью после победы над Валенсией 2:1 и трёх побед в последних четырёх матчах Ла Лиги. Вильярреал выиграл последние две выездные игры против Барселоны.
В Барселоне есть опасения по поводу формы нападающих Роберта Левандовского и Феррана Торреса. Левандовский (37 лет) столкнулся с проблемами формы и травмами, Торрес (25 лет) забил лишь 3 гола в последних 15 матчах.
Тренер Барселоны Ханси Флик отметил важность отдыха перед матчем. Защитник Вильярреала Сантьяго Муриньо заявил, что команда намерена использовать высокую линию обороны Барселоны.
Барселона и Вильярреал встречались 57 раз: Барселона победила 35 раз, Вильярреал – 12, 10 матчей завершились вничью.