Tarmoqlarda rezonansga sabab bo‘lgan intervyusi bilan tanilgan, Uzbelas Performance tyuning atelesi rahbari Asadbek Jumayev 10 sutkaga qamaldi. Oliy sud xabariga ko‘ra, bu Toshkent shahar sudining qarori asosida amalga oshirildi.
O‘zbekiston Bosh prokuraturasi Toshkentda o‘smirning BMW M4 avtomobilida YPX xodimini urib yuborganidan so‘ng Jumayevning videointervyusini o‘rganib chiqib, avvalroq unga tayinlangan hukm bo‘yicha protest kiritgan. 27-fevral kuni sud kassatsiya tartibida ishni ko‘rib chiqib, jarima solish haqidagi qarorni bekor qildi va Ma’muriy javobgarlik to‘g‘risidagi kodeksning 195−2-moddasi (huquqni muhofaza qiluvchi organlar xodimlarining obro‘sizlantirilishiga olib keladigan tarzda videotasvirini buzib tarqatish) bilan 10 sutka ma’muriy qamoq jazosi tayinladi.
Jumayev intervyuda BMW’da yo‘l harakati qoidalari buzilgani aks etgan video paydo bo‘lgach, tergovdan kelib, kameralardagi yozuvlarni ko‘rsatishni talab qilishganini, biroq u rad etganini aytdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, IIB xodimlari uni olib ketib, ko‘rsatma berishga majburlagan. Jumayev keyinchalik IIV tomonidan e’lon qilingan videoda hammadan uzr so‘radi va noto‘g‘ri ma’lumot tarqatgani uchun javobgarlik borligini tan oldi.

Asadbek Jumayev, head of the Uzbelas Performance tuning atelier known for a controversial online interview, has been detained for 10 days. The Supreme Court of Uzbekistan announced this decision.
The Prosecutor General's Office of Uzbekistan reviewed Jumayev's video interview following an incident in Tashkent where a minor in a BMW M4 hit a traffic police officer, and filed a protest against an earlier ruling. On February 27, the criminal cases judicial panel of the Tashkent City Court reviewed the administrative case against Jumayev in cassation, overturning the first-instance court's fine imposition.
According to the court's ruling, Jumayev was sentenced to 10 days of administrative detention under Article 195−2 of the Administrative Responsibility Code (dissemination of photo and/or video recordings of law enforcement officers leading to their discredit).
In the interview, Jumayev stated that after a video showing traffic violations in a BMW emerged, investigators demanded he show camera footage, but he refused, leading to his detention and coercion by police officers. Later, in a video released by the Ministry of Internal Affairs on February 27, he apologized publicly, acknowledging responsibility for spreading inaccurate information.