O'zbekistonda transport tizimini modernizatsiya qilish bo'yicha prezident qarorining amaliy joriy etilishi boshlandi.
Foto: Saida Mirziyoyeva / Telegram
Prezident Administratsiyasi rahbari Saida Mirziyoyeva 27-fevral kuni o'zining Telegram-kanalida, bu maqsadda tashkil etilgan Yo'l harakati tashkiloti markazi Toshkentdagi tirbandliklarni kamaytirish choralariga bag'ishlangan taqdimotni taqdim etganini ma'lum qildi. Ekologiya va jamoat transportini nazorat qilish masalalari ham ko'rib chiqildi.
"Menga aqlli svetoforlar o'rnatish, yo'llarda to'g'ri belgilarni chizish va to'xtash joylarini tashkil etish bo'yicha katta ish boshlanganligi haqida ma'lumot berildi", - deyiladi xabarda.
Saida Mirziyoyeva poytaxt hokimi va uning jamoasi qarorni to'liq va o'z vaqtida bajarishini ta'minlashiga umid bildirdi.
"Men ham bu vazifalarni bajarish jarayonini nazorat qilaman. Shahar uchun juda muhim va zarur bo'lgan ushbu loyihada jamoa muvaffaqiyat tilayman", - ta'kidladi Saida Mirziyoyeva.

В Узбекистане началась практическая реализация постановления президента о модернизации транспортной системы.
Как сообщила руководитель Администрации Президента Саида Мирзиёева 27 февраля в своём Telegram-канале, созданный для этих целей Центр организации дорожного движения представил презентацию, посвящённую мерам по снижению заторов в Ташкенте. Также были затронуты вопросы экологии и организации контроля за общественным транспортом.
"Мне доложили, что начинается большая работа по установке умных светофоров, нанесению грамотной разметки на дорогах и организации правильной работы парковок", - говорится в сообщении.
Саида Мирзиёева выразила надежду, что хоким столицы и его команда обеспечат полное и своевременное исполнение постановления.
"Я также буду контролировать ход исполнения этих задач. Желаю команде успеха в этом очень важном и нужном для города проекте", - подчеркнула Саида Мирзиёева.