O'zbekistonda Minsk avtomobil zavodi (MAZ) yuk mashinalarini qo'shma yig'ish ishlab chiqarish tashkil etiladi.
"Belavtomaz" holdingining boshqaruv kompaniyasi, OAO "MAZ" va UzBelMotors o'rtasidagi kelishuvni kompaniya rahbarlari Valeriy Ivankovich va Sherzod Talipov imzoladi.
Hujjat sanoat hamkorligini rivojlantirish, ishlab chiqarishni mahalliylashtirishni kengaytirish va ikki mamlakat o'rtasidagi sheriklik aloqalarini mustahkamlashni nazarda tutadi.
Qo'shma korxona tashkil etilishi O'zbekistonda texnika ishlab chiqarishni yo'lga qo'yish va yangi ish o'rinlari yaratish imkonini beradi.
Hujyat Belarus hukumati delegatsiyasining Bosh vazir Aleksandr Turchin boshchiligida O'zbekistonga rasmiy tashrifi chog'ida imzolandi.

В Узбекистане будет создано совместное сборочное производство грузовой техники Минского автомобильного завода (МАЗ).
Соглашение между управляющей компанией холдинга "Белавтомаз", ОАО "МАЗ" и UzBelMotors подписали руководители компаний Валерий Иванкович и Шерзод Талипов.
Документ предусматривает развитие промышленной кооперации, расширение локализации производства и укрепление партнерских связей между двумя странами.
Создание совместного предприятия позволит наладить выпуск техники в Узбекистане и создать новые рабочие места.
Документ был подписан в ходе официального визита правительственной делегации Беларуси в Узбекистан во главе с премьер-министром Александром Турчиным.