Sud qarorida, sobiq amaldor 200 million grivna (taxminan 3,9 million dollar) miqdorida garov toʻlagan holda qamoqdan chiqishi mumkinligini belgiladi. Shu bilan birga, ayblov tomoni yanada yuqori miqdordagi garovni talab qilgan.
Agar garov evaziga ozod qilinsa, unga Kiyev va Kiyev viloyati chegaralaridan chiqish, ishning boshqa ishtirokchilari, jumladan Timur Mindich bilan aloqa qilish taqiqlanadi, shuningdek, elektron bilaguzuk taqish majburiyati yuklanadi. Galushchenko sud qaroriga shikoyat qilish va huquqiy himoya uchun mablagʻ yigʻishni boshlash niyatida ekanligini bildirdi, bu haqda "Interfaks-Ukraina" agentligi xabar berdi.
Sobiq vazir 15-fevral kuni Ukrainadan chiqishga urinayotganida qoʻlga olingan. Ukrainaning Ixtisoslashtirilgan korruptsiyaga qarshi prokuraturasi va Milliy korruptsiyaga qarshi byuro maʼlumotlariga koʻra, u "Midas" ishi doirasida, "Energoatom" davlat kompaniyasida mablagʻlarni oʻgʻirlashda gumon qilinayotgan holda ishtirok etmoqda.

The court ruled that the ex-official could be released upon posting bail of 200 million hryvnias (approximately $3.9 million). However, the prosecution insisted on a higher bail amount.
If released on bail, he is prohibited from leaving Kyiv and the Kyiv region, communicating with other individuals involved in the case, including Timur Mindich, and is required to wear an electronic bracelet. Halushchenko stated his intention to appeal the court's decision and begin raising funds for legal defense, according to the Interfax-Ukraine news agency.
The former minister was detained on February 15 while attempting to leave Ukraine. According to the Specialized Anti-Corruption Prosecutor's Office of Ukraine and the National Anti-Corruption Bureau of Ukraine, he is a suspect in the "Midas" case, related to alleged embezzlement of funds in the state-owned company Energoatom.