Isroil va AQSh mamlakat bo'ylab nishonlarga bombardimon qilishni davom ettirar ekan, Eron aholisi o'z tajribalarini bayon qilmoqda.
Hujumlar shanba kuni ertalab Eronning oliy rahbari Oyatulloh Ali Xomenei o'ldirilishi bilan boshlandi, bu ham tarafdorlar, ham raqiblarni hayratga soldi. Shundan beri harbiy va strategik ob'ektlar kecha-kunduz hujumga uchramoqda.
Hukumat internetni blokladi, bu odamlarga tashqi dunyo bilan aloqa qilishni juda qiyinlashtirmoqda.
Cheklovlarga qaramay, BBC ba'zi shaxslar bilan suhbatlashishga muvaffaq bo'ldi. Ularning ismlari shaxsini himoya qilish uchun o'zgartirildi.
Poytaxt Tehronning g'arbidagi Karaj shahrida yashovchi Husayn dushanba kuni uyiga yaqin joyda katta portlash bo'lganini aytdi.
"Karajni shunday kuchli urdilarki, uy titrab ketdi. Men baland portlash eshitdim va shunchaki xavfsiz joyga borishga harakat qilyapman."
U bu og'ir bombardimon kechasidan keyin sodir bo'lganini aytdi.
"Men ketma-ket 17 ta [portlash] sanadim. Odamlar kutishmoqda va zarbalardan tashqari keyin nima bo'lishidan xavotirdalar. Ularning eng katta tashvishi shundaki, Amerika [Eron rahbariyati] bilan kelishuv tuzib, orqaga chekinishi mumkin.
"Kecha ko'chada ko'plab hukumat tarafdorlari bor edi, lekin men ularning yuzlaridan g'azablanayotganini ko'rdim. Xavfsizlik kuchlari odamlarni qo'rqitish uchun kechasi patrul yuritadi. Nonvoyxonalar va benzin quyish shoxobchalari band.
"Ko'chalar gavjum emas, odamlar uylarida, ammo hozirgi internet holati odamlarni g'azablantirmoqda. Bu rejimning yil davomida internetni uchinchi marta uzishi."
Husayn qo'shimcha qildi: "Menimcha, IRGC [Islom inqilobi gvardiyasi korpusi] hali ham yerda kuchga ega va bu ba'zi odamlarni qo'rqitadi.
"Menimcha, Xomeneining o'limi va u yaqinda bo'lgan norozilik namoyishlari paytida ko'plab odamlarni o'ldirganligi, hukumat tarafdorlari va unga qarshi odamlar o'rtasida allaqachon mavjud bo'lgan bo'shliqni kengaytirdi."
Tehronda yashovchi Amir odamlar oziq-ovqat zahiralarini to'plaganini aytdi.
"Odamlar imkon qadar oziq-ovqat sotib oldi va saqladi. Biz hammamiz uyda o'tirib, ular urilganda portlashlarni eshitamiz. Lekin biz aloqadan uzildik.
"Hammasi qancha asosiy shaxs o'ldirilishiga bog'liq, lekin biz [Eron rahbarlari] kelishuv tuzishidan xavotirdamiz.
"Shahar atrofida ko'plab xavfsizlik punktlari bor, ular shubhali deb hisoblagan odamlarni to'xtatmoqda.
"O'tgan yilning iyun oyidagi 12 kunlik urushda bo'lgani kabi, biz charchadik. Juda charchadik. Xomeneining o'limi etarli emas - barcha rejim ketishi kerak."

Жители Ирана рассказывают о своих переживаниях на фоне продолжающихся бомбардировок целей по всей стране со стороны Израиля и США.
Атаки начались в субботу утром с убийства верховного лидера Ирана аятоллы Али Хаменеи, что шокировало как сторонников, так и противников. С тех пор военные и стратегические объекты подвергаются ударам днем и ночью.
Власти заблокировали интернет, что сильно затруднило людям связь с внешним миром.
Несмотря на ограничения, BBC удалось поговорить с некоторыми людьми. Их имена изменены для защиты личности.
Хоссейн из города Кередж к западу от столицы Тегерана сообщил о мощном взрыве возле его дома в понедельник.
«Они ударили по Кереджу так сильно, что дома тряслись. Я услышал громкий взрыв и просто пытаюсь добраться до безопасного места».
Он отметил, что этому предшествовала ночь интенсивных бомбардировок.
«Я насчитал 17 [взрывов] подряд. Люди ждут и беспокоятся о том, что будет дальше, помимо ударов. Их главная тревога — что Америка заключит соглашение [с иранским руководством] и отступит.
«Прошлой ночью на улицах было много сторонников правительства, но по их лицам я видел, что они выглядят злыми и разъярёнными. Силовые структуры патрулируют ночью, чтобы запугать людей. Пекарни и заправки переполнены.
«Улицы не многолюдны, люди находятся дома, но текущая ситуация с интернетом вызывает у людей ярость. Это уже третий раз в этом году, когда режим отключает интернет».
Хоссейн добавил: «Я думаю, КСИР [Корпус стражей исламской революции] всё ещё имеет силу на местах, и это пугает некоторых людей.
«Я считаю, что смерть Хаменеи и то, что он убил многих во время недавних протестов, расширили уже существовавший разрыв между про- и антиправительственными людьми».
Амир, живущий в Тегеране, сказал, что люди запасаются припасами.
«Люди закупили и хранят продукты, сколько смогли. Мы все сидим дома и слышим взрывы, когда они происходят. Но мы отрезаны от связи.
«Всё зависит от того, сколько ключевых фигур будет убито, но мы беспокоимся, что [иранские лидеры] могут заключить сделку.
«В городе много контрольно-пропускных пунктов, которые останавливают людей, кажущихся подозрительными.
«Как и в 12-дневной войне [с Израилем в июне прошлого года], мы устали. Очень устали. Смерти Хаменеи недостаточно — весь режим должен уйти».