O‘zbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyev 24-fevral kuni yoshlar bilan uchrashuvida chiqish qilgan Xorazm viloyati Urganch tumani 11-umumiy o‘rta ta’lim maktabining 4-sinf o‘quvchisi Otamurod Rayimboevga yengil avtomobil sovg‘a qildi.
Uchrashuv davomida o‘quvchi O‘zbekiston xalq artisti Komiljon Otaniyozovning qo‘shig‘ini ijro etdi.
Viloyat hokimligi matbuot xizmatining ma’lum qilishicha, 26-fevral kuni hokim Jurabek Rahimov tantanali marosimda o‘quvchiga BYD markali avtomobil kalitlarini topshirdi. Marosimda oila a’zolari va o‘qituvchilar ishtirok etdi.
Otamurodning so‘zlariga ko‘ra, u avtomobilni otasiga berishni niyat qilgan. Oila ko‘rsatilgan e’tibor va yordam uchun minnatdorchilik bildirdi.
Prezidentning yoshlar bilan uchrashuvi 24-fevralda bo‘lib o‘tdi va u ta’lim, iqtidorli yoshlarni qo‘llab-quvvatlash hamda ularning salohiyatini ochish uchun sharoit yaratish masalalariga bag‘ishlangan edi.

Президент Узбекистана Шавкат Мирзиёев подарил легковой автомобиль ученику четвёртого класса общеобразовательной школы №11 Ургенчского района Хорезмской области Отамуроду Райимбоеву после его выступления на встрече главы государства с молодёжью 24 февраля.
Во время диалога школьник исполнил песню из репертуара народного артиста Узбекистана Комилжона Отаниезова.
Как сообщила пресс-служба областного хокимията, 26 февраля хоким Журабек Рахимов в торжественной обстановке вручил школьнику ключи от автомобиля марки BYD. В церемонии приняли участие члены семьи и преподаватели.
По словам Отамурода, он намерен передать автомобиль своему отцу. Семья выразила благодарность за оказанное внимание и поддержку.
Встреча президента с молодёжью состоялась 24 февраля и была посвящена вопросам образования, поддержки талантливой молодёжи и созданию условий для раскрытия её потенциала.