25-fevral 2026-yili Toshkentning Mirabad tumanida yosh Doniyor Turgunov avtomashinasi bilan yo‘l patrul xizmati inspektori Xosilbek Eshnazarovni urib yubordi. Keyinchalik inspektor og‘ir jarohatlaridan vafot etdi. Bosh prokurorlik ma’lumotiga ko‘ra, Doniyor Turgunov jinoiy ish doirasida qamoqqa olindi.
Turgunov Jinoyat kodeksining 267-moddasi 1-qismi (transport vositasini o‘g‘irlash – 5 yildan 10 yilgacha ozodlikdan mahrum qilish bilan jazolanadi) va 104-moddasi 3-qismi “d” bandi (og‘ir jismoniy zarar yetkazish, natijada jabrlanuvchi vafot etgan – 8 yildan 10 yilgacha ozodlikdan mahrum qilish bilan jazolanadi) bo‘yicha jinoyatda gumon qilinmoqda.
28-fevral kuni sud qarori bilan Turgunovga nisbatan qamoq qilish choralari qo‘llanildi. Bosh prokuror tergov ustidan shaxsan nazorat o‘rnatganligi ma’lum qilindi.

On February 25, 2026, in the Mirabad district of Tashkent, minor Doniyor Turgunov struck traffic police inspector Khosilbek Eshnazarov with a car. The inspector later died from severe injuries. According to the General Prosecutor's Office, Turgunov has been detained as part of a criminal case.
Turgunov is suspected of crimes under Part 1 of Article 267 (Vehicle theft – punishable by 5 to 10 years imprisonment) and Point "d" of Part 3 of Article 104 (Intentional infliction of grievous bodily harm resulting in death – punishable by 8 to 10 years imprisonment) of the Criminal Code.
A court decision on February 28 ordered Turgunov's detention. The General Prosecutor has personally taken control of the investigation.