Markaziy bank ma'lumotlariga ko'ra, O'zbekistonda dollarning rasmiy kursi fevral oyida 0,7 foizga (88,59 so'mga) pasaydi — 12 225,16 so'mdan 12 136,57 so'mgacha. Yanvar oyida so'm 1,6 foizga qadrsizlangan edi.
Iqtisodchi Mirkomil Xolboyevning ta'kidlashicha, fevral oyida kurs nisbiy barqarorlikni namoyish etdi: 10 ta savdo sessiyasida so'm mustahkamlangan, 10 tasida esa qadrsizlangan. O'rtacha kunlik volatillik 0,21% ni tashkil etdi, bu so'm-dollar juftligi uchun 2024-yil may oyidan beri eng past ko'rsatkichdir.

По данным Центрального банка, официальный курс доллара в Узбекистане снизился на 0,7% (88,59 сумов) в феврале — с 12 225,16 до 12 136,57 сумов. В январе сум обесценился на 1,6%.
Экономист Миркомил Холбоев отметил, что курс показал относительную стабильность в феврале: в 10 торговых сессиях сум укреплялся, в 10 — обесценивался. Среднедневная волатильность составила 0,21%, что является самым низким показателем для пары сум-доллар с мая 2024 года.
Среди валют основных торговых партнёров китайский юань укрепился на 1,6%, российский рубль и казахстанский тенге обесценились на 0,1%. Среди мировых валют британский фунт снизился на 1,2%, японская иена — на 0,6%, евро — на 0,2%.