"O'zbekneftgaz" kompaniyasining matbuot xizmati rais o'rinbosarlariga 2 yangi shaxs tayinlanganligi haqida xabar berdi.
Suhrob Ahmadjonovich Hamroyev moliya, transformatsiya va xususiylashtirish bo'yicha rais o'rinbosari etib tayinlandi. U investitsion va infratuzilma loyihalari ekspertizasi, texnik-iqtisodiy asoslarni baholash va yirik ishlab chiqarish tashabbuslarini amalga oshirish sohasida ko'p yillik tajribaga ega. Turli yillarda respublika darajasidagi vazirliklar va davlat organlarida, ekspert agentliklarida, shuningdek, neft-gaz va energetika sohalarida mas'ul lavozimlarni egallagan.
Abrorjon Akbarovich Xudoyberganov qayta ishlash bo'yicha rais o'rinbosari etib tayinlandi. U neft va gazni qayta ishlash, innovatsion loyihalar va zamonaviy texnologiyalarni ishlab chiqarish jarayonlariga joriy etish sohasida ko'p yillik amaliy tajribaga ega mutaxassis. Mehnat faoliyatini operator lavozimidan boshlab, ketma-ket mas'ul va rahbarlik pozitsiyalarini egallagan.
Shuningdek, manbalar qurilish va transport bo'yicha rais o'rinbosari Gayrat Abdullayevich Yo'ldoshev va rejim va kadrlar masalalari bo'yicha rais o'rinbosari Kahramon Norbot o'g'li Hakimovning lavozimidan ketganligi haqida xabar beradi. Gayrat Yo'ldoshev 2024-yil dekabridan beri "O'zbekneftgaz" rais o'rinbosari lavozimida ishlagan. Kahramon Hakimov 2021–2023-yillarda Davlat aktivlarini boshqarish agentligi direktori o'rinbosari bo'lib ishlagan, so'ngra taxminan 3 yil "O'zbekneftgaz"da lavozim egallagan.
Hozirda kompaniya veb-saytidagi rahbarlik bo'limida ular haqida ma'lumot yo'q, ammo ularning iste'fosi haqida rasmiy xabar hali e'lon qilinmagan.
Eslatib o'tamiz, 2023-yildan beri kompaniyani Bakhodir Siddiqov boshqargan, u 2025-yil dekabrida lavozimidan ozod etilgan. Uning o'rniga Abdugani Sanginov tayinlangan. 2026-yil yanvar oyi oxirida Siddiqov davlat mablag'larini o'g'irlash va boshqa korruptsion jinoyatlarda gumon qilinib qamoqqa olingani ma'lum bo'ldi. Kompaniyada keng ko'lamli tekshiruv olib borilmoqda.