O'zbekiston, Toshkent – AN Podrobno.uz. Prezident Administratsiyasi rahbari Saida Mirziyoyeva poytaxt yo'l infratuzilmasini isloh qilish bo'yicha davlat rahbarining qarorini amalga oshirishning amaliy boshlanishi haqida xabar berdi. Maxsus tashkil etilgan Yo'l harakati tashkiloti markazida unga tıqınlıklar muammosini hal qilish, ekologiyani yaxshilash va jamoat transporti ishini optimallashtirish strategiyasi taqdim etildi.
Hisobot natijalariga ko'ra, Saida Mirziyoyeva yaqin kelajakda boshlanadigan keng ko'lamli ishlarni e'lon qildi. Ustuvor vazifalar – "aqlli" svetoforlar o'rnatish, dunyo standartlariga muvofiq sifatli yo'l belgilarini chizish va shahar to'xtash joylari tizimida tartib o'rnatish.
"Shahar hokimi va uning jamoasi ushbu qarorni to'liq bajarish uchun barcha kuchlarini sarf qilishlariga umid qilaman. Men ham bu vazifalarni bajarish jarayonini nazorat qilaman", – dedi u o'z xabarida.
Saida Mirziyoyeva jamoaga shahar uchun muhim bo'lgan ushbu loyihani amalga oshirishda muvaffaqiyat tiladi va bu ishning muvaffaqiyati to'g'ridan-to'g'ri tashkentliklarning hayot qulayligi va metropolning ekologik holatiga bog'liq ekanligini ta'kidladi.

Узбекистан, Ташкент – АН Podrobno.uz. Глава Администрации президента Саида Мирзиёева сообщила о начале практической реализации постановления главы государства по реформированию дорожной инфраструктуры столицы. В специально созданном Центре организации дорожного движения ей представили стратегию по решению проблем пробок, улучшению экологии и оптимизации работы общественного транспорта.
По итогам отчета Саида Мирзиёева анонсировала масштабные работы, которые стартуют в ближайшее время. В приоритете — установка "умных" светофоров, нанесение качественной дорожной разметки по мировым стандартам и наведение порядка в системе городских парковок.
"Надеюсь, что хоким города и его команда приложат все усилия для выполнения этого постановления в полном объеме. Я также буду контролировать ход исполнения этих задач", — подчеркнула она в своем сообщении.
Саида Мирзиёева пожелала команде успехов в реализации этого критически важного для города проекта, отметив, что от успеха этой работы напрямую зависит комфорт жизни ташкентцев и экологическая ситуация в мегаполисе.