Uning so‘zlariga ko‘ra, Ukraina aniq natijalarga qiziqadi, ammo hozirgi paytda erishilgan taraqqiyot yetarli deb hisoblanmaydi. Zelenskiy harbiy aloqalar "jiddiy va mazmunli" bo‘lganini ta‘kidladi, lekin siyosiy masalalar, jumladan, mumkin bo‘lgan kelishuvlar va ikki mamlakat rahbarlarining uchrashuvi istiqbollari hali yetarlicha ishlanmagan. Kiyev keyingi muzokaralar turini fevral oyida o‘tkazishni rejalashtirmoqda.
Ukraina tomoni gumanitar masalalarga alohida e‘tibor qaratdi – harbiy asirlar almashinuvi va fuqarolarni ozod qilish.
Prezident, shuningdek, Yevropa mamlakatlari – Fransiya, Buyuk Britaniya, Germaniya va Italiya, shuningdek, mezbon sifatida Shveytsariya ishtirokining muhimligini ta‘kiddi.
Rossiya delegatsiyasi rahbari Vladimir Medinskiy maslahatlarni og‘ir, ammo ishbilarmon deb atadi va yaqin vaqtda yangi muzokaralar turi bo‘lishi mumkinligini aytdi.
Ukraina delegatsiyasi rahbari Rustem Umerov bir qator masalalar bo‘yicha aniq ma‘lumot berishga muvaffaq bo‘lganini, ammo hozircha tafsilotlar ochiqlanmaganini bildirdi.

According to him, Ukraine is interested in concrete outcomes, but the progress achieved so far cannot be considered sufficient. Zelenskyy noted that military contacts were "serious and substantive," but sensitive political issues, including possible compromises and the prospect of a meeting between the leaders of the two countries, have not been sufficiently addressed. Kyiv expects to hold the next round of talks in February.
The Ukrainian side paid special attention to the humanitarian agenda—the exchange of prisoners of war and the release of civilians.
The president also emphasized the importance of participation by European countries—France, the United Kingdom, Germany, and Italy—as well as Switzerland as the host.
Head of the Russian delegation Vladimir Medinsky described the consultations as difficult but businesslike, noting that a new round of talks could take place soon.
Head of the Ukrainian delegation Rustem Umerov reported that clarity has been achieved on a number of issues, but details are not yet disclosed.